Siekiai 2020-09-26T23:34:48+02:00

VERTYBĖS IR PROGRAMA

Savo visuomenine ir politine veikla visada atstovavau „silpnesniajai“ pusei, ketinu šia kryptimi dirbti ir Seime. Turiu aiškius prioritetus – mažinti skurdą, gerinti sąlygas sąžiningai dirbantiems smulkiesiems verslininkams, užtikrinti teisingus mokesčius ir užkirsti kelią korupcijai, įstatymus priimti išklausant žmones, o ne primesti jiems sprendimą „iš viršaus“. Nuolatiniai kontaktai, pasiekimų ir problemų aptarimai su bendrapiliečiais būtų neatskiriama mano darbo Seime dalis.

Puikiai išmanau politinę ir socialinę Lietuvos sąrangą: suprantu, kaip veikia, bei turiu viziją, kaip geriau galėtų veikti mūsų valstybė. Politikoje, esu jau daugiau nei 20 metų. Puikiai pažįstu Seimo darbą: esu buvusi Seimo narė, pastaruosius kelerius metus dirbu Seimo vicepirmininkės Rimos Baškienės patarėja. Esu puikiai pasiruošusi – išmanydama sistemą ir procedūras, galėčiau nuo pirmos dienos efektyviai imtis Lietuvos žmonėms svarbių darbų.

SMULKAUS IR VIDUTINIO VERSLO STIPRINIMAS

Pagrindinės darbų kryptys:

Mokestinės sistemos, teisinės bazės stabilumas
Siekti, kad pasikeitimai būtų įgyvendinti laipsniškai, po išsamių konsultacijų su mažojo verslo atstovais.

Valstybinis bankas – lengvesnės paskolos

Tai gali būti esminis poslinkis, leisiantis spręsti šiuo metu kritinį smulkiojo verslo finansavimo trūkumą. Rinką monopolizavę komerciniai skandinavų bankai beveik nefinansuoja mažųjų įmonių ir diktuoja didžiulius paslaugų įkainius.

Pagalba mažajam verslui ginčuose su valstybės institucijomis
Smulkaus verslo tarėjo (ombudsmeno) skyrimas, kuris būtų arbitras smulkiojo verslo santykiuose su valstybinėmis institucijomis. Taip ginčai būtų sprendžiami be teismo, apsaugant mažąjį verslą nuo sunkiai pakeliamų finansinių ir laiko sąnaudų.

Prieinami viešieji pirkimai

Imtis priemonių, kad mažosios įmonės gautų šansą laimėti viešuosius pirkimus – siekti, kad viešųjų pirkimų sąlygos atitiktų ir mažesniųjų įmonių galimybes, nebūtų orientuotos vien į stambiuosius tiekėjus.

Dėmesys mikro- ir mažosioms įmonėms

Šiuo metu SVV įmonės – tai ir tos, kuriose 5, ir kuriose 249 darbuotojai. Būtina didesnė diferenciacija, ypatingą paramą skiriant mikro- ir mažosioms įmonėms. Šeimõs ir kiti mažieji verslai ne tik svarbios šalies ekonomikai, bet turi teigiamą socialinį poveikį: kuria darbo vietas, išlaiko darbingo amžiaus žmones regionuose, didina žmonių pasitikėjimą savimi ir pilietiškumą, suteikia savirealizacijos galimybes.

Toliau stiprinti verslą regionuose
Įtvirtinti paramą darbo vietoms kurti ir išlaikyti, vystyti „trumpąsias tiekimo grandines“, užuot perkant produktus ir paslaugas „už jūrų marių“. Covid19 pandemijos situacijoje dar viena itin svarbi verslo stiprinimo kryptis – skatinti turizmą šalies viduje.

Peržiūrėti GPAIS reikalavimus mikroįmonėms

Iš vidutinio ir stambaus verslo logiška reikalauti vykdyti ES gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą (GPAIS), tačiau mažosioms įmonėms, smulkiausiems gamintojams tai – sunkiai įgyvendinama biurokratinė našta. Būtina pritaikyti GPAIS reikalavimus mažojo verslo realybei.

Kova su stambiojo kapitalo „mokesčiu optimizavimu” – legaliu, tačiau socialiai neteisingu. Mažosios įmonės neturi išteklių samdyti finansų konsultantą ir užsiimti gudrybėmis, todėl neretai sumoka proporcingai daugiau mokesčių, nei „verslo banginiai”. Taip pat būtina stiprinti SVV atstovavimą, kaip atsvarą gerai finansuojamam didžiųjų korporacijų lobizmui.

Tolesnė pagalba mažajam verslui COVID19 akivaizdoje

COVID19 pandemija formuoja „naujojo normalumo“ sąlygas. Pasibaiguds vienkartinėms su karantino nuostoliais susijusioms kompensacijoms, neišvengiamai reikės tęstinės valstybės pagalbos, išlaikant ir stiprinant mūsų šalies smulkųjį verslą.

SOCIALINIS TEISINGUMAS IR KOVA SU SKURDU

Pagrindinės darbų kryptys:

Pensijų indeksavimas

Užtikrinti tolesnį senatvės pensijų augimą, geresnes vyresnių žmonių gyvenimo sąlygas.

„Sidabrinės ekonomikos” plėtojimas
Paskatos vyresniems žmonėms likti aktyviems darbo rinkoje; plėtoti kultūrines ir socialines galimybes, taip užtikrinant pilnavertį jų gyvenimo būdą.

Papildomai paremti neįgaliųjų įdarbinimo priemones

Kurti paskatas privataus sektoriaus darbdaviams, įtvirtinti neįgaliųjų įdarbinimo reikalavimus valstybinėse institucijose ir projektuose.

Mažinti atskirtį regionuose

Nuo 2021 m. ES gausiau finansuos ne Vilniaus, o kitus Lietuvos regionus, – tam reikia kruopščiai pasiruošti, kad kiek įmanoma tikslingiau panaudotume šias lėšas. Būtina stiprinti viešųjų paslaugų prieinamumą ir kokybę, daugiau paskatų jauniems žmonėms kurtis regionuose, pasirūpinti vienišais vyresnio amžiaus asmenimis.

Kad vaikams netrūktų svarbiausių dalykų

Būtina laipsniškai didinti „vaiko pinigus”, plėsti nemokamo šilto maisto pradinukams mokyklose programą, vystyti kompleksines paslaugas mažesnių pajamų šeimoms.

Kontroliuoti, kad parama nenukeliautų „į šoną“

Plečiant socialines paslaugas ir išmokas, tuo pačiu būtina išsamiai vertinti panaudojimo tikslingumą ir skaidrumą, nepalikti galimybių nesąžiningumui ir piktnaudžiavimui.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos 2020 Seimo rinkimų programą galite rasti nuorodoje.